^Наверх

Tanakov Arkadi. „Blagoslovennaja tjažest“. Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist

akusherTanakov, Arkadi. „Blagoslovennaja tjažest“. Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist. –Tallinn: KPD kirjastus, 2009. – 176 lk. Vene keeles.


KPD kirjastuse poolt on välja antud uus raamat „Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist”. Raamatus käsitletakse lisaks meditsiinile ka etnograafiat, poliitikat, maailmaajalugu (sealhulgas Euroopa monarhiate ja monarhistlike abieluliitude ajalugu), religiooni- ja kunstiajalugu. Raamatu unikaalne materjal on põhiliselt teaduslik, kuid on esitatud kaasakiskuvas, köitvas ja arusaadavas vormis ning suudab seetõttu rahuldada ka kõige nõudlikuma kirjandusliku maitsega lugejat. Raamatus on esmakordselt kasutatud Vene Riikliku Raamatukogu haruldaste käsikirjade osakonna erifondide materjale.

Raamatu autor on Akadeemik I. Pavlovi nimelise Sankt-Peterburi Meditsiiniülikooli professor ja õppejõud Arkadi Tanakov, kelle ema, neiupõlvenimega Rüttel, oli Siberi-eestlase Martin Rütteli tütar. Tema vanaisa, kunstnik Juri Neprintsev oli oma pedagoogilise tegevuse kaudu tihedalt seotud Eestiga (oli mitmeid aastaid Eesti Kunstiinstituudi riikliku lõpueksamikomisjoni esimees). Juri Nerpintsev tundis ja hindas kõrgelt Eesti graafikakoolkonda. A. Tanakov on avaldanud Eesti kirjanduslikes ajakirjades mitmeid artikleid ja olnud autoriks Eesti Raadio saadetele.