^Наверх

Firmast

 
KPD KIRJASTUS OÜ on asutatud 1998.a Tallinnas.
 
Kirjastab Eesti klassikute teoseid vene keeles, kaasaegsete eesti kirjanike tõlkeid (sarjad “Mастер” ja “Esklüsiiv”), esindab vene teaduskirjandust Eestis (seeria “Компендиум”), samuti lastekirjandust vene keeles (seeria “Eesti kirjanikud lastele. Эстонские писатели детям”), sõnastikke ning populaarteaduslikku kirjandust (sarjad “Õppetund–Урок” ja “Eesti romaantiline kultuurilugu”) jt.
 
KPD kirjastuse tegevus on teada ja tuntud ühikondlike organisatsioonidele, kes viivad ellu integratsiooni programmi. KPD kirjastus on ainuke kirjastus Eestis, mis annab välja ilu- ja populaar-teadusliku kirjandust parallelselt eesti ja vene keeles. See puudutab raamatute sarja “Kodumaa – Rodnoi Dom”, kus alates 1998.a. on, näiteks, ilmunud Fr.R.Kreuzwaldi ja A.H.Tammsaare teosed (4 köidet), Eesti luule antoloogia ja teised.
 
Suur huvi lugejate hulgas on pälvinud raamatute sari, mis käsitleb eesti riiklikke pühasid – Lihavõtted, Jaanipäev ja Jõulud. Lugejad hindavad körgelt esinduslikku väljaannet Eesti Rahvarõivad (kahes keeles). Selle raamatu on endale hankinud, näiteks, Puškini nim. Kunstimuuseum Moskvas, Internetentsüklopeedia „Etnograafilised rõivad“, Ülemaailmne Kangase muuseum (Šveits) ja teised. KPD kirjastuse poolt 2002.a. välja antav raamatusari „Eesti kirjanikud lastele“ paistab silma autorite valiku poolest, kellest osade teosed tõlgitakse vene keelde esmakordselt, samuti tekstide valiku ning raamatute kujunduse poolest (R.Kudu, E.Raud, Fr. R. Kreutzwald, A.Jakobson, L.Hainsalu, E.Vilde, K.Ristikivi, L.Tungal, K.Kass jne).