Aino Pervik. Kuidas töötada presidendina. / Eesti keelest tõlkinud L.Bljum. Illustreerinud O.Moskovka. – Tallinn: KPD kirjastus, 2013. – 72 lk. (Sari: Minu eestikeelne raamat. Моя эстонская книжка). Vene keeles. ISBN 978-9985-899-95-3.
Aino Perviku lasteraamat (originaali nimetusega “Presidendilood”) on väljapaistev teos nii kirjanduslikus kui pedagoogilises mõttes. Enne seda, kui president presidendiks valiti, oli tal juba pikk elu elatud. Alati oli tal olnud hästi palju kohustusi ja hirmus vähe aega. Ta ei saanud kunagi teha seda, mida ta tegelikult ise oleks tahtnud. A.Perviku teose antatakse välja sarjas "Minu eestikeelne raamat", kus olid juba väljastatud laste anekdoodid "Juku ja Vovake", L.Tungla "Barbara ja suvekoerad" ja "Barbara ja sügiskoerad" jt. Antakse vene keeles esmakordselt.
Juku ja Vovake. Laste anekdoodid. / Kogunud ja koostanud Leelo Tungal. Eesti keelest tõlkinud N. Javorskaja. – Tallinn, KPD kirjastus, 2010. – 80 lk. Kõvaköide. Eesti ja vene keeles.
See original raamat „Juku ja Vovake” varem veel ei ole välja antud. Koolihuumori kogumik „Juku ja Vovake“, mis ilmunud kakskeelsena, paralleelselt eesti ja vene keeles ning sisaldab nii eesti kui ka vene lastefolkloori lõbusamat osa. Niisama tähtis on ka siinsetele venekeelsetele lastele eesti kirjanduse ja keele tutvustamine. Koolides saab seda kasutada lõbusaks lisamaterjaliks keeletundides nii sõnavara täiendamiseks kui ka süntaksi õpetamisel.
Rannap, Jaan. Jutte loomades. / Eesti keelest tõlkinud M.Tervonen. Illustreerinud R.Kašin. – Tallinn: KPD kirjastus, 2014. – 176 lk., ill. (Sari: Minu eestikeelne raamat. Моя эстонская книжка). Vene keeles. Formaat 165 x 235. Kõvakaaneline köide. ISBN 978-9949-545-05-6.
KPD kirjastusel on trükist väljastatud 20.sajandi keskpaiga silmapaistva eesti elava lasteklassiku Jaan Rannapu kuulus jutte loomadest, võtnud välja raamatudest "Tuukerkoer Torru ja teised loomad" (Tea, 2007), "Nublu" (Eesti Raamat, 1978) ja "Tupsik" (Tea, 1998). "Jutte loomadest / Rasskazy o zhivotnyh“ tõlkinud vene keelde esmakordselt. Uustrükk välja antud sarjas "Minu eestikeelne raamat". Raamat on illustreeritud (22 ill.).
Tungal, Leelo. Barbara ja suvekoerad. Eesti keelest tõlkinud L.Blum. Ill. E.Valter – Tallinn, KPD kirjastus, 2012. – 104 lk. (Seeria „Minu eestikeelne raamat. Моя эстонская книжка”). ISBN 978-9985-899-83-0. Formaat 163 x 235. Kõvaköide.
Lugejate huvi Leelo Tungla lasteraamatute vastu on jätkuvalt suur. KPD kirjastus on Leelo Tungla raamatutest välja andnud „Kuidas mõõtapõngerjatempe?" (Venemaa Kirjastajate Ühingu „2010. aasta parimad raamatud“ konkursi laureaat „Parim välismaine raamat“ kategoorias.) „Kristiina, see keskmine” , ”Seltsimees laps”, ”Juku ja Vovake”. Need teosed pole populaarsed mitte üksnes Eestis, vaid ka Venemaal. 2011. aastal kutsuti Leelo Tungal koos 3 riigi (Itaalia, Prantsusmaa, Rootsi) lasteraamatute autorite kohtumisele Moskva 6. rahvusvahelisel raamatumessil. Leelo Tungla raamat ”Barbara ja suvekoerad” on väljapaistev teos nii kirjanduslikus kui pedagoogilises mõttes. See on ainus lasteraamat, mis on saanud A.H.Tammsaare nimelise kirjanduspreemia (1992). Raamatule on pildid joonistanud andekas raamatuillustraator Edgar Valter. Raamat tõlgitakse vene keelde esmakordselt ning see antakse välja sarjas ”Minu eestikeelne raamat”.
Tungal, Leelo. Barbara ja sügiskoerad. Eesti keelest tõlkinud L.Bljum. Illustreeritud E.Valter. – Tallinn, KPD kirjastus, 2012. –96сlk., ill. (Seeria: «Minu eestikeeline raamat. Моя эстонская книжка). Vene keeles. ISBN 978-9985-899-88-5. Formaat 163х235. Kõvaköites.
Pakutav raamat on autori teine raamat, kus räägitakse koertest. Leelo Tungal on virtuoosne sõnameister, kes oskab kerges jutuvormis teadvustada lugejatele palju meie elu tähtsaid põhiväärtusi. See on eriti tähtis lastekirjanduse puhul. Väga vajalik, et venekeelt kõnelevat lapsed saaksid tutvuda parimate eestikeelsete lasteraamatutega ja mitte ainult lapsed vaid ka nende vanemad, sest Leelo Tungali raamatud on ju hea perelugemine, sest nendes räägitakse ka laste ja vanemate suhetest ja sellest kuidas peab suhtuma lemmikloomadesse ja üldse loodusesse.