^Наверх

Sari „Romaantiline kultuurilugu“

Kats Josef. Vana Tallinn – neli linnaaega: Hansa, Rootsi, Balti-Saksa ja Vene

kacKats, Josef. Vana Tallinn – neli linnaaega: Hansa, Rootsi, Balti-Saksa ja Vene. – Kunstnik Roman Kašin. – Tallinn: 2008. – 196 lk. Vene keeles.


Raamat sisaldab Euroopa ja Tallinna ajaloo väga ilmekat ja huvitavat lühiülevaadet. Teda saab kasutada reisijuhina, linna ajaloo illustreeritud käsiraamatuna, suveniirraamatuna. Raamat väljaantud albumi formaadis. Raamat kutsub muinsuse ja seikluste armastajaid reisile mööda Tallinna ja Euroopa ajalugu, esitab lugejatele unikaalset Eesti romantiline kultuurilugu; arendab armastust oma linna ajalugu vastu. Teda saavad kasutada iseõppijad ning üldhariduslike koolide õpilased aga ka turistid ja teised lugejad, kelele meele järgi Tallinna aialugu. Illustratsioonide ilmekus, jutustuse elav ja kerge iseloom teevad raamatust universaalse, kõigile vanustele orienteeritud trükise. Seda tõestavad ka esimese kahe osa „Hansa Tallinn ja Euroopa“(2001) ning „Tallinn Rootsi võimu ajal ja Euroopa“ (2002) tiraažide läbimüügid.

Tanakov Arkadi. „Blagoslovennaja tjažest“. Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist

akusherTanakov, Arkadi. „Blagoslovennaja tjažest“. Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist. –Tallinn: KPD kirjastus, 2009. – 176 lk. Vene keeles.


KPD kirjastuse poolt on välja antud uus raamat „Romanovite dünastia – lugusid sünnitusabist”. Raamatus käsitletakse lisaks meditsiinile ka etnograafiat, poliitikat, maailmaajalugu (sealhulgas Euroopa monarhiate ja monarhistlike abieluliitude ajalugu), religiooni- ja kunstiajalugu. Raamatu unikaalne materjal on põhiliselt teaduslik, kuid on esitatud kaasakiskuvas, köitvas ja arusaadavas vormis ning suudab seetõttu rahuldada ka kõige nõudlikuma kirjandusliku maitsega lugejat. Raamatus on esmakordselt kasutatud Vene Riikliku Raamatukogu haruldaste käsikirjade osakonna erifondide materjale.

Raamatu autor on Akadeemik I. Pavlovi nimelise Sankt-Peterburi Meditsiiniülikooli professor ja õppejõud Arkadi Tanakov, kelle ema, neiupõlvenimega Rüttel, oli Siberi-eestlase Martin Rütteli tütar. Tema vanaisa, kunstnik Juri Neprintsev oli oma pedagoogilise tegevuse kaudu tihedalt seotud Eestiga (oli mitmeid aastaid Eesti Kunstiinstituudi riikliku lõpueksamikomisjoni esimees). Juri Nerpintsev tundis ja hindas kõrgelt Eesti graafikakoolkonda. A. Tanakov on avaldanud Eesti kirjanduslikes ajakirjades mitmeid artikleid ja olnud autoriks Eesti Raadio saadetele.