^Наверх

Urmas Room. Vana tuletorni saladus

Room, Urmas. Vana tuletorni saladus. / Kunstnik R.Kashin. – Тallinn: KPD kirjastus, 2019. – 44 lk., ill. Formaat 165 x 260, pehmekaaneline õmmeldud köide. Vene keeles. ISBN 978-9949-545-31-5. (Sari: „Legendid, rahvajutud ja lõbusad ülesanded“).


KPD kirjastuse projekti raames ilmus lastele teine raamat „Legendid, rahvajutud ja lõbusad ülesanded“. Pereseiklused, meeldiv ja kasulik mängudes, vanasõnades, kõnekäändudes ja kirjandusteemalistes mõistatustes. See raamat on nii seiklus kui ka teekond tuletornist tuletornini, ajaloost geograafiani, alates arvamisest kuni aimamiseni, alates katsetest saavutustele.Me õpime palju Eesti tuletornidest:
Kihnu - ühest neljast malmist tuletornist; Ruhnu - arhitektuurimälestist, mille kujundused osteti Prantsusmaal G. Eiffeli tehases; Kõpu - maailma kolmas vanim tuletorn; puidust Käsmu majakas ja kaptenite küla kohta; Tahnu - Eesti kõrgeim tuletorn; umbes mahajäetud majakast Kiipsaare, mis näeb välja nagu Pisa torn.
Ja me saame palju ära teha: leida kajakad ja jänesed, lugeda liiva pealkirja, lugeda eesti ja saksa keelt; välja selgitada, mida näeb välja hansakaupmees, piiskop ja rüütel.Lähme läbi kõik tihedalt seotud perekonna uuringud, täidame kõik ülesanded ning mängime ja austame.