^Наверх

Pauts, Katrin. Hull hobune. Hiiumaa põnevik

Pauts, Katrin. Hull hobune. Hiiumaa põnevik / – Tallinn: KPD kirjastus, 2024. – 198 lk. Formaat 155 х 230. Pehmekaaneline köide. Vene keeles.
ISBN 978-9949-545-92-6. (Tsükkel "Eesti saaredetektiiv").


Eesti krimikuningannaks tituleeritud Katrin Pautsi saarte-põnevike sarja kolmas raamat Hull hobune viib lugeja Hiiumaale. Nimelt on sarja peategelase Eva vend Tom ostnud Hiiumaale turismitalu, kuhu Eva suveks puhkama tuleb. Paraku juhtub Evaga üsna pea veider õnnetus, mis ta teovõimetuks muudab. Ent õe haigus pole ainus, mis Tomile muret valmistab: üpriski kummalisel viisil surevad paar tema turismitalu külalist. Näib, nagu oleks valla pääsenud mingi iidne needus. Et kohaliku rahva seas on põlvest põlve edasi räägitud lugu, kuidas siinsamas lähedal põletati sajandeid tagasi üks nõid, kes veel tuleriidalt sajatusi pildus, siis pole see ebausk võrsunud päris tühjalt kohalt. Kuid needuse põhjused võivad peituda ka lähiminevikus, pealegi ei pelga mõni külaelanik ka ise üleloomulikke jõude enda teenistusse rakendada Kui viimaks raputab külakest eriti võigas ja verine mõrv, ei jää Tomil muud üle,
kui neid iseäralikke sündmusi uurima hakata. Ja Tom ei osutu Evast sugugi kehvemaks
detektiiviks.
Varsti õnnestub tal erinevad niidiotsad kokku viia ja mõrvar tabada. Nagu Katrin Pautsi varasemaid teoseid, iseloomustavad sedagi raamatut mõneti müstiline õhustik ja põnev ning kaasahaarav sündmustik.
Saarte-põnevike sarjas on Katrin Pautsilt varem ilmunud romaanid Politseiniku tütar. Saaremaa põnevik ja Tulekandja. Muhumaa põnevik (mõlemad kirjastuselt Varrak, 2016 ja 2018).
Sarjale on oodata järge.
Raamat ilmus eesti keeles 2018. aastal, vene lugejal on aeg selle populaarse põnevikuga tutvustada ka. Raamat on esmakordselt tõlgitud vene keelde.